Więzi rodzinne

DATA PREMIERY: 27-04-2019

Autor: Daniel Gordon

Przekład: Bogusława Plisz-Góral
Reżyseria: Justyna Celeda
Scenografia: Iza Kolka

OPIS SPEKTAKLU

Cztery spokrewnione ze sobą kobiety – matka, córki oraz wnuczka, spotykają się w specyficznych okolicznościach rodzinnych – pogrzeb ojca, a my przy okazji poznajemy mroczne sekrety tej rodziny, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. Przygotujcie się na sporą dawkę czarnego humoru.

“Po pierwszym czytaniu dramatu uznałam, że to zabawna, trochę przewrotna, czasem nawet farsowa komedia o toksycznej rodzince. Dużo w niej czarnego humoru, wyraziste postaci. Odłożyłam go jednak na bok. Wydawało mi się, że szukam czegoś oryginalniejszego. Po kilku dniach odkryłam, że nie mogę zapomnieć o tamtej historii. Bohaterki dosłownie chodzą za mną i domagają się bym odpowiedziała na pytania, które mi postawiły.
Jakie obowiązki mamy wobec osób, z którymi oprócz biologii nas nic nie łączy? Czy można odciąć się od tego kim się było? Po co nam zależności, które nas ranią? Na czym opiera się rodzina i co ją definiuje, zwłaszcza w XXI wieku?
Wybieram się więc na spotkanie z tymi czterema „wiariatkami” z „Więzi rodzinnych”, żeby się z nimi zaprzyjaźnić i zrozumieć ich zaskakujące wybory życiowe.” – Justyna Celeda

OBSADA

ALICJA KOCHAŃSKA
(Marylin Casey)

MILENA GUAER
(Barb Casey, jej córka)

MARZENA BERGMANN (Ellen Furgeson, druga córka Marylin)

MAŁGORZATA RYDZYŃSKA (Christy Furgeson, Córka Ellen)