Jak wam się podoba

DATA PREMIERY: 04-09-2021

Autor : William Shakespeare
Przeklad: Stanislaw Barańczak
Reżyseria: Krzysztof Rekowski
Scenografia: Grupa Mixer
Muzyka: Marcin Mirowski
Choreografia: Filip Szatarski
Wizualizacje: Emilia Sadowska
Asystent reżysera: Marcin Tyrlik
Inspicjentka: Magdalena Kunikowska
Suflerka: Anna Lipnika
Realizator dźwięku: Andrzej Matusiewicz / Adam Licki
Obsługa projekcji: Rafał Malinowski

OPIS SPEKTAKLU

Znana i często wystawiana komedia Szekspira o wygnanej dziewczynie, która ukrywa się w przebraniu chłopaka i wywołuje tym serię pomyłek.

Oto Rozalinda ucieka z dworu tyrana do Lasu Ardeńskiego, gdzie podaje się za mężczyznę – Ganimeda. W Rozalindzie zakochuje się Orlando, z kolei urokowi Ganimeda ulega Febe… a to tylko jeden z wielu elementów miłosnego qui pro quo.

Choć na pierwszy rzut oka treść sztuki wydaje się naiwna, to znajdujemy w niej aktualne, ważkie tematy, choćby poszukiwanie tożsamości w różnych kostiumach i rolach społecznych. Równie ciekawe jest miejsce ucieczki – Las Ardeński – z dala od miejskiego gwaru i despotycznych rządów jawi się jako przestrzeń do życia w zgodzie z naturą. Schronienie znajduje w nim wspólnota ludzi, którzy są otwarci, cenią równość i braterstwo. Może to utopia, ale tak pociągająca i piękna.

W scenach Lasu Ardeńskiego muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Lessboys w składzie: Wojciech Rydzio (gitara elektryczna), Michał Felczak (gitara basowa).

GALERIA I TRAILER SPEKTAKLU

OBSADA

KAMIL RODEK
RADOSŁAW HEBAL
MICHAŁ FELCZAK
AGNIESZKA GIZA
MARCIN TYRLIK
MARCIN KISZLUK
KATARZYNA TRZESZCZKOWSKA
ALICJA KOCHAŃSKA
MACIEJ MYDLAK
BARBARA PROKOPOWICZ
WOJCIECH RYDZIO
PAWEŁ PARCZEWSKI
MARIAN CZARKOWSKI
CEZARY ILCZYNA
AGATA ZIELIŃSKA