Dulscy. Tragifarsa Kołtuńska

DATA PREMIERY: 31-12-2020

Autor : Gabriela Zapolska Adaptacja, reżyseria, opracowanie muzyczne: Wojciech Malajkat Scenografia: Wojciech Stefaniak

Spektakl bierze udział w VII edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

OPIS SPEKTAKLU

Sztuka cenionej i lubianej dramatopisarki w reżyserii popularnego aktora Wojciecha Malajkata. Twórcy wystawiając ten znany tekst skupią się na pokazaniu rodziny Dulskich z perspektywy Zbyszka. Zobaczymy świat widziany oczami młodego, atrakcyjnego mężczyzny, którego irytuje hipokryzja matki oraz bierność ojca. W życie młodzieńca co rusz wkradają się też dwie wścibskie siostry: Hesia i Mela. Osobliwe miejsce w tym rodzinnym układzie zajmuje Hanka.

“Moralność Pani Dulskiej” ma ponad 110 lat i się nie starzeje. Grana wielokrotnie cieszy się niesłabnącą popularnością, a intryga bawi kolejne pokolenia widzów. Nową inscenizacją komedii Zapolskiej rozpoczniemy obchody podwójnego jubileuszu Teatru Jaracza – 95 lat istnienia Teatru w Olsztynie oraz 75 lat działalności sceny polskiej w mieście. Tym samym nawiążemy do pierwszego wystawienie polskiej sztuki w Olsztynie, czyli premiery „Moralności Pani Dulskiej” w listopadzie 1945 roku.

“Dwulicowość,hipokryzja,powierzchowna religijność,bezinteresowna zawiść,podwójna moralność – to cechy,które chętnie widzimy u innych… Najbardziej nas cieszy, kiedy to sąsiadowi przydarzy się nieszczęście. „Dulscy. Tragikomedia kołtuńska” – to opowieść o buncie przeciwko temu wszystkiemu. Czy się powiedzie?” – Wojciech Malajkat, reżyser spektaklu

Recenzja Tomasza Białkowskiego, „Dulscy. Tragifarsa kołtuńska” w Teatrze im. S. Jaracza”

OBSADA

ARTUR STARNEKO
(Dulski)

WOJCIECH MALAJTAK (Dulski)

DAWID DZIARKOWSKI
(Zbyszko)

MARTA MARKOWICZ
(Hanka)

MILENA GAUER
(Juliasiewiczowa)

ALICJA KOCHAŃSKA
(Tadrachowa)

ANTONINA CYDZIK
(Hesia)

studium aktorskie

ALEKSANDRA TOKARCZYK
(Mela)

studium aktorskie