Studium Reportażu – spotkanie z Katarzyną Surmiak-Domańską

Studium Reportażu – spotkanie z Katarzyną Surmiak-Domańską

W Mokradełku ojciec molestował córkę. Gdy dorosła, napisała o tym książkę. Wybrała pseudonim Halszka Opfer (Ofiara). O książce „Kato-tato” zrobiło się głośno, stała się też hitem czytelniczym biblioteki w Mokradełku. Ofiara zaczęła udzielać wywiadów, o swoim dramacie opowiedziała w telewizji. Do Mokradełka pojechała Katarzyna Surmiak-Domańska. Reporterka pytała rodzinę, bliskich, sąsiadów czy nie wiedzieli, że ojciec krzywdzi córkę?
 
W sobotę czytamy w Jaraczu „Mokradełko”. I rozmawiamy z autorką Katarzyną Surmiak- Domańska. 

To kolejny wieczór Studia Reportażu w Olsztyńskim Teatrze – Zapraszamy 23 listopada, o godzinie 17:00 na Scenę Margines. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich i bezpłatne

Wystąpią: Agnieszka Giza, Katarzyna Kropidłowska, Dawid Dziarkowski, Cezary Ilczyna. Inscenizacja – Maciej Mydlak. Prowadzenie – Włodzimierz Nowak.
 
Katarzyna Surmiak-Domańska, urodzona w Olsztynie reporterka od lat związana z „Dużym Formatem”, magazynem reporterów „Gazety Wyborczej”. Nagradzana autorka książek reporterskich („Żyletka”, „Beznadziejna ucieczka przed Basią”, „Mokradełko”, „Ku Klux Klan”) i biografii Krzysztofa Kieślowskiego „Zbliżenie”.  

Następny wieczór Studia Reportażu już 30 listopada. Zapraszamy do Jaracza na spotkanie z Cezarym Łazarewiczem autorem „Żeby nie było śladów” i wydanej właśnie książki o Januszu Walusiu „Nic osobistego”. 

Dodaj komentarz