Panny z Wilka

Panny z Wilka

Zapraszamy na Scenę Dużą na spektakl “Panny z Wilka” Jarosława Iwaszkiewicza w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego.

Spektakl „Panny z Wilka” wg Jarosława Iwaszkiewicza jest opowieścią o konfrontacji ze sobą i z czasem.

Reżyser spektaklu, Krzysztof Rekowski tak mówi o przygotowywanym wspólnie z olsztyńskimi aktorami przedstawieniu: Wiktor Ruben, przepracowany trzydziestosiedmiolatek, z polecenia lekarza bierze urlop i wyjeżdża na wczasy. Odwiedza krainę swojej młodości – raj w którym nie był piętnaście lat. Spotyka pięć kobiet, które zapamiętał jako piękne dziewczyny lub jeszcze dzieci… Teraz są żonami i matkami. On samotny. Przeżył wojnę. Okazuje się, że pamiętały go przez te lata. Wspomnienia pierwszych erotycznych fascynacji zaczynają ożywać… Ale jest jeszcze ktoś – nieżyjący już jedyny przyjaciel Wiktora, kleryk Jurek. To z nim główny bohater toczy rozmowy w swoich myślach, próbując połapać się w swoich uczuciach.

Spektakl będzie także naszą podróżą w świat retro – umowna scenografia i kostiumy maja przywołać urok międzywojnia i atmosferę upalnego lata.

W adaptacji oprócz tytułowych „Panien z Wilka” wykorzystano motywy z opowiadań „Sny” i „Ogrody”, a także wiersze Jarosława Iwaszkiewicza.

Na Scenie Dużej zobaczą Państwo Marzenę Bergmann, Milenę Gauer, Ewę Pałuska-Szozdę, Małgorzatę Rydzyńską, Irenę Telesz-Burczyk, Mariana Czarkowskiego, Radosława Jamroża, Marcina Kiszluka, Marcina Tyrlika, a także nową twarz w zespole Teatru Jaracza – Barbarę Prokopowicz, znaną olsztyńskiej publiczności m.in. z monodramu “Ravensbrück. Miasto kobiet” prezentowanego podczas ostatniej edycji Olsztyńskich Spotkań Teatralnych.

Recenzja Kaliny Zalewskiej, “Lepiej wyjechać”

Recenzja Patryka Kenckiego, “Z innej planety”

Spektakl bierze udział w V edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”

Dodaj komentarz