Koncert Małgosi Wawruk – odwołany

Koncert Małgosi Wawruk – odwołany

Z przyczyn losowych koncert Małgosi Wawruk- Źródła został odwołany. Nową datę wydarzenia podamy w najbliższym czasie.

Pani Małgosiu – jesteśmy z panią – pracownicy Teatru Jaracza przesyłają słowa otuchy. 


 
Autorski projekt muzyczny olsztyńskiej wokalistki Małgosi Wawruk to propozycja dla słuchaczy szukających odrobiny wytchnienia od codzienności – ponadczasowa muzyka bez bitów i sampli – inspirowana artystycznymi fascynacjami i nostalgicznymi wspomnieniami. Spotykają się tu, w śmiałych połączeniach, motywy zaczerpnięte ze źródeł bardzo od siebie oddalonych: z piosenki poetyckiej i z polskiej tradycji ludowej, z muzyki dawnej i ze współczesnej awangardy, z jazzu i z piosenki popularnej. Kilkanaście utworów opracowanych przez olsztyńskich kompozytorów – Jarka Kordaczuka i Marcina Wawruka oraz Rogera Treece (amerykańskiego artysty – nominowanego do nagrody „Grammy”) – łączy w oryginalny sposób brzmienie ludzkiego głosu, instrumentów akustycznych i wyrafinowanej elektroniki w rozmaitych konfiguracjach stylistycznych. Małgosia Wawruk prowadzi nas w swój poetycki świat lirycznym głosem, zniuansowanym pełną gamą barw, odcieni i nastrojów, a towarzyszą jej na scenie znakomici muzycy jazzowi i klasyczni, którzy wcześniej brali udział w nagraniu jej płyty CD pod tym samym tytułem. Ten zestaw wykonawców daje rękojmię najwyższej jakości artystycznej oraz niepowtarzalnych przeżyć muzycznych.

wykonawcy:
Małgosia Wawruk – śpiew
Cezary Konrad – perkusja
Jarek Kordaczuk – instrumenty elektroniczne
Jacek Skowroński – fortepian
Sebastian Wypych – kontrabas
The New Art Ensemble – kwartet smyczkowy
Marcin Drabik – skrzypce I
Joachim Łuczak – skrzypce II
Igor Kabalewski – altówka
Tomasz Błaszczak – wiolonczela
Mi•Kro•Pro – zespół wokalny
Julia Łach – sopran
Justyna Piotrowska – mezzosopran
Justyna Łuńska – alt
Rafał Gajewski – tenor
Tomasz Łukaszuk – baryton
Marcin Wawruk – dyrygent
gościnnie:
Agnieszka Hekiert – śpiew
Basia Raduszkiewicz – śpiew
Rafał Gajewski – śpiew
Adam Smoczyński – wideo-scenografia

Dodaj komentarz