“DYPLOM” w repertuaże

“DYPLOM” w repertuaże

“Dyplom” w repertuarze!

Spektakl dyplomowy uczniów Studium aktorskiego!

Zapraszamy na Scenę u Sewruka na kolejny dyplom naszych adeptów aktorstwa. Tym razem na warsztat wzięli 9 dramatów Tadeusza Różewicza. Przedstawienie wyreżyserował Zbigniew Brzoza, który do współpracy reżyserskiej zaprosił aktorkę Olgę Borys.

Spektakl przenosi nas w lata 60., do pierwszych bloków z wielkiej płyty. Do świata ludzi mieszkających w bardzo podobnych domach, w prawie identycznych mieszkaniach, czytających te same czasopisma, oglądających o tej samej porze te same audycje telewizyjne, mających bardzo podobne ubrania i wiadomości. Nie powinniśmy się więc dziwić, że jeśli któryś z bohaterów przypadkiem znajdzie się w mieszkaniu sąsiada nie zda sobie sprawy, że nie jest u siebie…  Być może tekst Różewicza można odczytać jako komedię z tamtych czasów, w której okaże się, że „żona” tak mało różni się od „żony”, „córka” od „córki”, „rozmowa” od „rozmowy” a „miłość” od „miłości”…

Dodaj komentarz