Bierki w repertuarze!

Bierki w repertuarze!

Zapraszamy na Scenę u Sewruka na drugi spektakl dyplomowy uczniów roku III Studium Aktorskiego – “Bierki” według powieści Marcina Szczygielskiego, w reżyserii Zbigniewa Brzozy.

Na scenie występuje troje uczniów roku III – Kornelię Maciejewską, Piotra Durczyńskiego oraz Szymona Kowalika. Partnerują im aktorzy Teatru Jaracza – Joanna Fertacz, Marian Czarkowski oraz Paweł Parczewski. Gościnnie wystąpi także Olga Borys.

„Bierki”  to opowieść ukazana z perspektywy nastoletniego Pawła oraz jego nauczycielki Anny, o tym, że niezależnie od tego, jak bardzo się z tym ukrywamy wszyscy pragniemy zrozumienia i bliskości. Bohaterów, zwykle stojących po przeciwnej stronie barykady, łączy znacznie więcej niż myślą. Spektakl porusza temat samotności i lęku przed odrzuceniem społecznym, dylematów okresu dojrzewania, odmienności seksualnej i  akceptacji samego siebie. Marcin Szczygielski autor głośnej powieści „Bierki”, która jest częścią „Kronik nierówności” przygotował adaptację teatralną. Scenariusz zachęca do refleksji nad tolerancją.

Uwaga! Spektakl dla widzów od 16 roku życia. Przedstawienie zawiera sceny przemocy oraz erotyczne.

Fotorelacja z premiery spektaklu:

Dodaj komentarz