Nagrywamy reportaż

Nagrywamy reportaż

„Odkrywamy Warmię i Mazury” poprzez zapis filmowy czytania performatywnego reportaży, które powstały w ramach Studium Reportażu Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Zgodnie ze stwierdzeniem, że „życie tworzy najlepsze scenariusze”, twórcy opowiadają o sprawach aktualnych, ale odnoszą się też do przeszłości i stawiają „zwykłego człowieka” w centrum opowieści teatru non fiction. Będzie to baza edukacyjnego projektu online „Odkrywamy Warmię i Mazury” adresowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych, ale też ich rodziców i nauczycieli.


Zdjęcia z planu w Teatrze pokazują proces tworzenia czytania performatywnego wokół historii Kasi i Daniela – dwojga niewidomych mieszkańców Olsztyna, którzy są bohaterami reportażu Agnieszki Porowskiej „Dotknąć (Warmię)”.


Na zdj. aktorzy Teatru im. S. Jaracza: Marzena Bergmann, Katarzyna Trzeszczkowska, Michał Felczak, a przy kamerze Jacek Suwor. Reżyseria i adaptacja: Barbara Święcicka.

Dodaj komentarz