Jaracz na Zamkach

Jaracz na Zamkach

Od 30 lipca do 29 sierpnia zapraszamy na II edycję Plenerowego Festiwalu TEATR JARACZA NA ZAMKU. Zagramy w Olsztynie, Nidzicy i Lidzbarku Warmińskim – na zamkach i na teatralnym dziedzińcu. Zaprezentujemy aż cztery spektakle!

➡️ Bilety na wydarzenia w Olsztynie: https://bit.ly/3dKKtAU

➡️ W pozostałych miejscach dystrybucja biletów poprzez właściwe ośrodki.Propozycja adresowana do mieszkańców regionu i turystów.

Spektakle, które zaprezentujemy:

🎭 “Na tropach Smętka”. Pieśń ziemi ma wiele głosów” – adaptacja reportażu Melchiora Wańkowicza w reżyserii Rudolfa Zioły. Spektakl opowiada o splątanej historii Warmii i Mazur, wspomina losy działaczy, którzy są patronami ulic, szkół a nawet miast w regionie. Pozycja obowiązkowa dla zwolenników turystyki poza szlakiem.

🎭 “Wróg publiczny” Istvána Tasnádiego w reżyserii Zbigniewa Brzozy – barwna opowieść o hodowcy koni, który został niesłusznie obciążony dodatkowym podatkiem i w imię sprawiedliwości wypowiedział posłuszeństwo władzom. Spektakl doceniono w rankingu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2019/2020” miesięcznika „Teatr” w kategorii Najlepsza nowa sztuka obcojęzyczna.

🎭 “Coraz bardziej Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w reżyserii Jarosława Kiliana, z muzyką Grzegorza Turnaua. Wybór pierwszorzędnych tekstów mistrza absurdu, groteski i purnonsensu, który zapewni inteligentną rozrywkę i wytchnienie. Spektakl gwarantujący oczyszczającą refleksję dzięki dużej dawce humoru.

🎭 „Lekarz na telefon” Borbály Szabó, w którym zagra Dawid Dziarkowski, wschodząca gwiazda olsztyńskiej sceny. Monodram-farsa o ginekologu, który utknął w gabinecie i boi się powiedzieć o tym żonie. Wymyśla więc pierwsze kłamstwo, które pociąga za sobą całą lawinę wymówek, przypadków i nieporozumień.

Godziny wydarzeń:

👉 Nidzica, godz. 19:00

👉 Ostróda, godz.- 19:00

👉 Lidzbark Warmiński, godz. 18:00

📣Współorganizatorzy Festiwalu:

Muzeum Warmii i Mazur
Nidzicki Ośrodek Kultury Nidzica
Centrum Kultury w Ostródzie
Zamek/Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim

Repertuar

Dodaj komentarz