Przygotowania do inauguracji

Przygotowania do inauguracji

Dziś Teatr Jaracza inauguruje program Przestrzenie Sztuki. Mimo niesprzyjających warunków, mimo ograniczania kontaktów międzyludzkich „Jaracz” pragnie podtrzymywać kontakt ze swoimi Widzami.

Wiadomo już, że w najbliższym czasie nie uda się uruchomić wszystkich zaplanowanych modułów, lecz kilka z nich rozpocznie się jeszcze w tym roku. Jednym z nich jest WĘDRUJĄCY TEATR – prezentacja spektakli Teatru im. Stefana Jaracza i Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w miejscowościach Warmii i Mazur, w których dostęp do teatru jest utrudniony.

Dziś, ze swoją najnowszą premierą, „Jaracz” zawędruje do Świetlicy wiejskiej w Klewkach. Spektakl „Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie” autorstwa Marii Wojtyszko, został przygotowany przez słuchaczy Studium Aktorskiego pod kierunkiem Doroty Abbe. „Sam…” to historia o dorastaniu, opowiedziana lekko i dowcipnie, co nie oznacza, że nie porusza poważnych problemów: jak poradzić sobie z rozwodem rodziców i pojawieniem się ich nowych partnerów, z samotnością w szkole i kłopotami w relacjach z kolegami, z kiełkującą miłością.

Dodaj komentarz